تاریخچه مرسدس بنز

در
دسته بندی ها: قالب, نشانه گذاری

تقریبا تمام مردم جهان این ویژگی مشترک را دارند که اگر به آن ها گویید که نام چند برند معروف در زمینه محصول خاصی را نام ببرید، چند برند مشترک در اولین ثانیه ها به ذهن افراد می رسد. حال اگر از شما بپرسند که نام چند کمپانی مشهور خودروسازی را نام ببرید، چند کمپانی اولی که به ذهن تان می رسد چیست؟بی شک، مرسدس بنز اگر اولین نباشد، جز پنج اسم اولی است که به ذهن تان خطور می کند. اما چه چیزی مرسدس بنز را تا این حد و با این وسعت مشهور نموده است؟ ما در این مقاله قصد داریم تا تاریخچه مرسدس بنز از روز پیدایش آن تا به امروز را بیان کنیم و در پایان به معرفی پرفروش ترین و بهترین خودروهای این کمپانی بپردازیم.

شرکت خودروسازی مرسدس بنز به عنوان اولین کارخانه تولید اتومبیل جهان محسوب می شود کار خود را از سال 1926 به طور رسمی آغاز نموده است، اما پروسه ی تاسیس این کمپانی داستان مفصل و جالبی دارد که به اختصار به آن می پردازیم.

دایلمر و بنز

دایلمر و بنز از دانشمندان حوزه اتومبیل بودند و در پی اختراع خودرویی بودند که بتواند با استفاده از احتراق یک سوخت، حرکت کند. نکته جالب این است که این دو هم وطن، هیچ آشنایی ای با یکدیگر نداشتند و هر یک به کار خود مشغول بودند.

سر انجام در در سال 1880 میلادی پس از آنکه موتور دور بالا اختراع شد، این افراد تلاش کردند تا امکان نصب آن موتور دوربالا در اتومبیل های خود را مهیا کنند و همین عامل، خطوط حمل و نقل موتوری را استارت زد. این افراد دارای ارتباطات بسیار خوبی بودند و در همان سال توانستند تا با جلب اعتماد چندین سرمایه گذار از جمله شرکای خود، بودجه ی لازم برای راه اندازی خط تولید اتومبیل های ابداعی شان را تامین کنند و یکی از مهمترین اقدامات انجام شده در تاریخچه مرسدس بنز می باشد.

DMG (دی ام جی)

دایملر پس از راه اندازی خط تولیدش با مهندس و طراح قدرتمندی به نام مایباخ آشنا شد و پس از مدتی شرکت Daimler Motoren Gesellschaft یا همان DMG را تاسیس نمود. DMG توانسته بود پیشرفت های مناسبی در زمینه ی اختراع اتومبیل داشته باشد. و سرانجام توانست در سال 1886 اختراع مهمی را ثبت کند و نام آن را به عنوان “پیشرانه ساعت پدر بزرگ” به کشور خود و دنیا معرفی کند. این اختراع در واقع کالسکه ای بود که بدون اسب حرکت می کرد و نیروی محرکه ی آن توسط یک موتور درون سوز تولید می شد.

دایلمر و مایباخ به همکاری بسیار خوبی دست یافته بودند و پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی می نمودند. این دو سر انجام در سال 1889 توانستند اولین اتومبیل چهار چرخ که موتوری چهار زمانه داشت را اختراع کنند و آن را به مرحله تولید برسانند.

کمپانی DMG آنقدر عملکرد خوب و دقیقی داشت که پس از گذشت 5 سال توانست اولین اتومبیل قابل فروش خود را در سال 1901 و با همکاری مایباخ تولید کند و این اتفاق مهم را در تاریخچه مرسدس بنز به نام خود ثبت کند.