بررسی و آزمایش رانندگی با BMW 730

در
دسته بندی ها: فرمت های نوشته, قالب

برخلاف مرسدس بنز S کلاس، ب‌ام‌و سری ۷ با در نظر گرفتن نیازهای راننده توسعه یافته است؛ بنابراین آیا می‌توان گفت که نسل جدید سری ۷ بهترین سری ۷ تولید شده است؟
زمانی که قرار است یک پرچم‌دار از سوی یک تولیدکننده ارائه شود، تلاش می‌شود محصولی تولید شود که بهترین نمونه در بین تولیدات باشد. بر این اساس، طبیعی است که این محصول از بهترین فنّاوری موجود بهره ببرد. بهره‌گیری از بهترین تکنولوژی نه فقط برای حمله به رقبا، بلکه برای حفظ پرچم‌دار محصولات در زمان‌های بحرانی ضروری است.

میراث گذشته
به نظر می‌رسد امروزه هر کمپانی که محصولی را تولید می‌کند یک پرچم‌دار دارد. کارت‌های گرافیک، گوشی‌های هوشمند، رایانه‌ها و تبلت‌ها و تقریباً هر بخش از صنعت را که بنگریم با تعدادی پرچم‌دار روبرو می‌شویم. در دنیای اتومبیل نیز چنین است و برای BMW، اتومبیلی که از سال ۱۹۷۷ فرمانروای محصولات بوده، سری ۷ است.

مدل E23 اولین مدلی بود که سری ۷ نامیده شد. معرفی سری ۷ نه‌تنها به معنی اضافه کردن یک لیموزین که دارای بهترین تکنولوژی روز آلمانی‌ها است بود، بلکه در روش تجارتشان نیز تغییر ایجاد کرد. اکنون پس از نزدیک به ۴۰ سال، سری ۷ به‌نوعی الهام‌بخش تبدیل شده است. هر ۷ سال که نسل جدید آن روانه بازار می‌شود، جدیدترین و پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های صنعت (نه فقط برند BMW) را ارائه می‌کند. فنّاوری‌ای که بعداً در مدل‌های ارزان‌تر بکار گرفته خواهد شد. همین شیوه تا به امروز ادامه پیدا کرده و با توجه به شرایط کنونی باید با سرعت بیشتری ادامه یابد. امروزه روندی که در آن تکنولوژی‌های جدید رونمایی می‌شوند، بسیار سریع‌تر از سرعت استفاده از آن‌هاست و بیشتر تولیدکنندگان برای تجارتشان دوره تولید ۷ ساله را برای محصولات خود انتخاب می‌کنند.

با نگاهی به عکس‌های پرچم‌دار جدید ب‌ام‌و در اینترنت ممکن است تصور کنید که طراحی آن در مقایسه با فیس‌لیفت نسل قبلش چندان تغییر نکرده است؛ اما قضاوت کردن در مورد ظاهر یک اتومبیل آن هم از روی عکس‌های اینترنتی کاری نادرست است.

طراحی تکاملی
برای داشتن ایده‌ای بهتر در مورد اینکه ظاهر سری ۷ G11 (نسل فعلی) چگونه است باید آن را در محیط بیرون و با چشمان خود و در دنیای واقعی ببینید (نکته‌ای که به نظر نگارنده در مورد همه خودروها صادق است). این همان زمانی است که شما شروع به توجه کردن به‌جزئیات ریزی می‌کنید که کمک می‌کنند سری ۷ بیشتر دیده شود. جزئیاتی مانند فراوان بودن خطوط هویتی و موج‌های موجود در تمام نقاط بدنه. از هر زاویه‌ای که به آن بنگرید، سری ۷ جدید نسبت به نسل پیشین، پویاتر و شیک‌تر به چشم می‌آید، شاهکاری که دست‌یابی به آن چندان هم آسان نبوده است.